Ny bokhylla

Idag kom ett spännande paket från ”Smarta saker” som jag har längtat efter. Jag hade beställt två ”Osynliga bokhyllor”. De är L-formade och monteras på väggen, vilket gör att böckerna ser ut att sväva. Det ger ett riktigt stiligt intryck. Även om jag inte har så många böcker själv, eftersom jag oftast lånar på biblioteket, känns det ändå roligt att kunna visa upp de jag har på ett snyggt sätt.

Om ni är nyfikna på hur hyllorna ser ut, kan ni enkelt söka på ”Osynlig bokhylla” för att få en bild av dem. Bokhyllorna går under namnet ”Conceal” och är från märket Umbra. De finns att köpa på ställen som Smarta saker och Bluebox.

Just nu har jag en hel del prov, läxor och inlämningsuppgifter i skolan, så jag är osäker på hur mycket jag kommer att hinna blogga den här veckan. Men jag ska göra mitt bästa för att få upp någon bokrecension i helgen eller eventuellt tidigare.

För övrigt har jag ännu inte öppnat paketet, eftersom jag planerar att vänta med att sätta upp hyllorna tills jag har gjort om i mitt rum. Men så här ser de ut i alla fall!

Vanessa

About Vanessa

Vanessa är 42 år gammal och bor i Nacka med sin man och två barn. Hon älskar internet och bloggar om allt från böcker, film, kändisar och TV.

Lämna en kommentar